Start »

 
 

Kontakt

 

Deltagare som har fått en förfrågan om att delta i SLOSH  är välkomna att kontakta forskarna på Stressforskningsinstitutet.

För mer information om undersökningen och dess syfte eller för hjälp med frågorna på telefon 08-55 37 89 38 eller via e-post till info@slosh.se

Forskare som är intresserade av att arbeta med data från SLOSH-studien är varmt välkomna att höra av sig. Förfrågningar kan skickas med e-post till data@slosh.se.

Du kan också kontakta enskilda forskare enligt nedan:

Projektledare

Hugo Westerlund, professor, projektledare
Tfn: 08-5537 8946
hugo.westerlund@su.se

Study manager

Linda Magnusson Hanson, med.dr
Tfn: 08-5537 8916
linda.hanson@su.se

 

Data Manager

Constanze Leineweber, med.dr
Tfn: 08-5537 8937
constanze.leineweber@su.se

Övriga medarbetare

Töres Theorell, professor emeritus
Tfn: 08-5537 8925
tores.theorell@su.se

Martin Hyde, fil.dr
martin.hyde@manchester.ac.uk

Viktor Persson, forskningsassistent
viktor.persson@su.se